חדשות

קורונה מסוג אחר: נערה מהצפון בלעה פקק של בירה קורונה

נערה בת 14 הובאה למרכז הרפואי לגליל עם קושי בבליעה וכאבי גרון - התברר כי בלעה פקק של בקבוק בירה שהוצא מצינור הוושט בניתוח אנדוסקופי

בצילום רנטגן התגלה גוף זר בוושט. צילום: בית החולים לגליל נהריה

זה סיפור על קורונה, אבל לא מדובר הפעם בנגיף עצמו אלא בבירה המקסיקנית המפורסמת. במרכז הרפואי לגליל בנהריה גילו מה גרם לנערה בת 14, תושבת האזור, לחוש קושי בבליעה וכאבים עזים בגרון – התברר שהיא בלעה פקק של בקבוק בירה קורונה.

הנערה הגיעה למיון ילדים בנהריה עם קושי בבליעה וכאבי גרון מזה כמה ימים, מה שגרם לה לא לאכול כמעט דבר. מדובר בנערה עם צרכים מיוחדים המתקשה לתקשר עם סביבתה, ולכן לא הצליחה להסביר להוריה כי בלעה את הפקק אלא רק התלוננה ש"כואב לה". יממה לפני הגעתה היא נבדקה בחדר מיון בבית חולים אחר אלא שהבעיה לא אותרה, ולאחר שהתלונות נמשכו הגיעה עם הוריה למרכז הרפואי לגליל.

במיון ילדים עברה הנערה בירור מקיף ויסודי על ידי צוות בראשות ד"ר עלי ח'טיב, מומחה ברפואת ילדים, ובין השאר בוצע לה צילום רנטגן, בו התגלה גוף זר בוושט. הנערה הוכנסה לחדר ניתוח ובאמצעות ציוד אנדוסקופי ייעודי, הוצא מצינור הוושט פקק של בירה קורונה על ידי צוות ממחלקת אף אוזן גרון וניתוחי ראש-צוואר, בניהולו של ד"ר אייל סלע. הנערה אושפזה להשגחה למשך יממה ושוחררה במצב טוב.

ד"ר נתנאל איזנבך, רופא מתמחה במחלקת אף אוזן גרון, סיפר כי במהלך ההליך הניתוחי התברר, כי מעל לגוף הזר הצטברו שאריות מזון שונות, דבר שהקשה על תהליך הוצאת הפקק. מנהל יחידת אף אוזן גרון ילדים במרכז הרפואי, ד"ר מעיין גרובר, הוסיף: "לנערה היה מזל שהפקק הגיע לוושט ולא לדרכי הנשימה, דבר שהיה עלול לגרום לחנק מיידי. יחד עם זאת, חשוב לדעת שגם כאשר גוף זר נתקע בוושט, זה עלול להיות מסוכן, במיוחד כאשר יש לו קצוות מחודדים כמו במקרה הנוכחי. הדבר עלול לגרום לקרע בוושט ולזיהום מסכן חיים בצוואר ובבית החזה".

נושאים קשורים:  בירה קורונה,  חדשות,  ד"ר עלי ח'טיב,  בליעת גוף זר,  בית החולים לגליל נהריה
תגובות
אנונימי/ת
21.10.2021, 13:01

ביזיון. נערה עם צרכים מיוחדים שותה בירה?