חדשות

פרופ' רן קורנובסקי תומך במתמחים: "הם צודקים במאבקם"

בראיון לרוני לינדר מ"דה מרקר" ובפוסטים שפרסם בפייסבוק התייצב מנהל המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי בילינסון-השרון לצידם של המתמחים וטען כי הם צודקים, אם כי הוא מתנגד למהלך ההתפטרות

פרופ' רן קורנובסקי, מנהל המערך לקרדיולוגיה ב"בילינסון".

עוד ועוד רופאים מומחים ובכירים מתחילים בהדרגה לתמוך עקרונית במתמחים. אתמול (ד') בראיון שקיימה רוני לינדר מ"דה מרקר", אמר פרופ' רן קורנובסקי, מנהל המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי בילינסון-השרון כי המתמחים צודקים. פרופ' קורונובסקי התייצב בכך לצידם – אם כי הוא מתנגד למהלך ההתפטרות.

"המתמחים צודקים ברצונם לסיים לאלתר עוול שנמשך עשרות שנים. ניתן ואף צריך לקצר את התורנויות שלהם בכל הארץ, גם במחלקות הכירורגיות", אמר פרופ' קורונובסקי. הוא גם פרסם את דעתו זאת השבוע בשני פוסטים בפייסבוק והדגיש כי הוא שותף לתחושת המתמחים כי פרטי מתווה קיצור התורנויות עליו סיכמו משרדי הבריאות והכלכלה – לא מספקים.

"המתמחים רוצים ובצדק לסיים לאלתר עוול שנמשך עשרות שנים, ולהביא סוף לניצול עד תום של האידיאליזם שלהם ונכונותם להקריב מחייהם ולהתאמץ ללא לאות עבור המטופלים שלהם ולמען הרפואה בכללותה", התבטא פרופ' קורונובסקי. לדעתו – הנוגדת את עמדת האיגודים הכירורגיים – "ניתן וצריך להנחיל את שיטת התורנויות המקוצרות בכל המחלקות, בכל הארץ, כולל בכירורגיות. ותהיה זאת גם הזדמנות לתת יותר תשומת לב לאיכות תוכניות ההתמחות בכל מחלקה, יותר זמן איכות ללימוד, להכשרה ולסימולציות למתמחים בביצוע פרוצדורות רפואיות בכל התחומים.

"לדעתי ביסודו זה מאבק צודק. יש מורכבות גדולה והניתוח שעשיתי הוא שהדברים עומדים להשתנות. אבל אם הולכים לקראת שינוי מן הראוי שאנשים כמוני ישמיעו דעתם, שהשינוי ייעשה בצורה נכונה. אם הולכים לרפורמה, שהיא מחויבת המציאות, צריך לעשות אותה כמו שצריך, עם הקצאת משאבים שיאפשרו גם תוספת תקנים מסיבית כדי לפצות על קיצור התורנויות" הוסיף.

נושאים קשורים:  מחאת המתמחים,  קיצור תורנויות,  פרופ' רן קורונובסקי
תגובות
אנונימי/ת
15.10.2021, 10:08

ברור שבקרדיולוגיה בילינסון זה מתאים מאוד

אנונימי/ת
15.10.2021, 10:11

הקצאת תקנים מסיבית ומשאבים חחח
בסוף תקבל רק קיצור תורנויות ותתמודד
אגב מה עם הסניורים שלך שרצים לצנטר כול הלילה ולמחרת ממשיכים ללמד את המתמחים שחושבים רק על עצמם ממשיכים מרפאות ופעילות אלקטיבית

אנונימי/ת
15.10.2021, 14:11

כל מילה בסלע. כל הכבוד!

אנונימי/ת
09.11.2021, 09:10

👍👍👍

אנונימי/ת
15.10.2021, 17:37

מפונק בעשרים מתמחים בוגרי הארץ ובעוד שלושים מומחים. מתי בפעם האחרונה הוא יצא מתחומי חדרה-גדרה? אין הוא חושב שניתן תת שירות הולם עם פחות שליש מהמתמחים בשיגרה?
מעבר לכך, האם מישהו מהמתחים מסכים להארכה כלשהיא של ההתמחות? אפילו חצי שנה?

אנונימי/ת
16.10.2021, 11:11

אין צורך להאריך את ההתמחות ניתן לבטל את איסוף הנתונים מתיקי מטופלים במהלך מדעי היסוד ולשפר את איכות ההתתמחות. נכון המומחים יצטרחו לעבוד קשה יותר.

אנונימי/ת
18.10.2021, 14:01

תזהר בדבריך-יום אחד תהיה מומחה…
מומחה זה לכל החיים. התמחות תחומה בזמן. והמומחים עובדים קשה. זו לא תחרות…